KALKI TERMOTRANSFEROWE

 

Kalka termotransferowa jest to folia pokryta z jednej strony substancją barwiącą, która pod wpływem temperatury wytwarzanej przez głowicę drukarki, wtapia się w powierzchnię zadrukowywanej etykiety.

Kalki te ze względu na użytą w nich substancję barwiącą dzielimy na trzy grupy:<

KALKI WOSKOWE

Są to najbardziej popularne kalki przeznaczone do zadruku etykiet papierowych i przywieszek kartonowych.

Zadruk następuje przy stosunkowo niskiej temperaturze głowicy.

Są one najczęściej stosowane w logistyce, magazynowaniu i znakowaniu kodami kreskowym. Ich zaletą jest niska cena i małe obciążenie głowicy drukującej.

 

KALKI

WOSKOWO-ŻYWICZNE

Są to taśmy przeznaczone do zadrukowywania zarówno etykiet papierowych, foliowych, tekstylnych jak i syntetycznych.

Zadruk następuje przy wyższych temperaturach głowicy niż w przypadku kalek woskowy, ale jest on bardziej odporny na ścieranie, zarysowania, oleje, wilgoć i temperaturę.

Znajdują szerokie zastosowanie w logistyce i magazynowaniu oraz do znakowania produktów o długim terminie ważności.

 

 

KALKI ŻYWICZNE

Są one przeznaczone do zadruku etykiet foliowych, poliestrowych, plomb gwarancyjnych oraz wszywek tekstylnych.

Zadruk następuje przy stosunkowo wyższych temperaturach głowicy ale dzięki temu jest odporny na ścieranie, zarysowania, oddziaływanie warunków atmosferycznych i środki chemiczne.

Przeznaczone są do nadruków długotrwałych na tabliczkach znamionowych, etykietach informacyjnych i plombach gwarancyjnych.

 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji

już teraz.

ZADZWOŃ: +48 32 285 17 85


watcheswear watcheswild.com mainreplica.com lookreplica.com replica watches rolex replica replica watches heroreplica rolex replica replica watches replica rolex rolex replica replicanice.com http://www.fake-watch.cn/ http://wannareplica.com/ https://www.luckreplica.com/ replica watches https://www.fondreplica.com/ https://firmreplica.com https://www.feelreplica.com